5:0! Niemiecki walec! Wirtz i Musiala zatańczyli z rywalami [WIDEO]

Niemcy w efektowny sposób rozpoczęli tegoroczną edycję Ligi Narodów. Kadra "Die Mannschaft" rozbiła Węgry 5:0. Ze znakomitej strony pokazali się Jamal Musiala i Florian Wirtz.
Po EURO 2024 w Niemczech doszło do sporej rewolucji. Ilkay Guendogan, Thomas Mueller i Manuel Neuer zakończyli kariery reprezentacyjne. Z kolei Toni Kroos definitywnie zawiesił buty na kołku. Julian Nagelsmann musiał zatem wprowadzić pewne korekty w wyjściowym składzie. Z Węgrami od początku zagrali m.in. Marc-Andre ter Stegen, Pascal Gross czy Niclas Fuellkrug.
Niemcy od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku. W 20. minucie Fuellkrug oddał dobry strzał, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Peter Gulacsi. W 27. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Fuellkrug z bliskiej odległości wykorzystał dogranie Jamala Musiali.
Niemcy mogli zdobyć drugą bramkę, ale Kai Havertz główkował w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy Musiala podał do napastnika Arsenalu, który znów nie trafił do siatki. Do przerwy nasi zachodni sąsiedzi prowadzili 1:0.
W 58. minucie Niemcy wyprowadzili drugi cios. Po rzucie rożnym Węgrów piłka trafiła pod nogi Wirtza, który prostopadłym podaniem uruchomił Musialę. Pomocnik Bayernu wpadł w pole karne, po czym pokonał Gulacsiego.
Wirtz po chwili do asysty dołożył bramkę. Gracz Bayeru odnalazł się w polu karnym i płaskim strzałem wykończył akcję.
Gospodarze atakowali, grali szybciej, pewniej i intensywniej od rywali. W 78. minucie Aleksandar Pavlović wpisał się na listę strzelców. Drugą asystę w tym meczu zaliczył fantastycznie dysponowany Musiala. W 81. minucie Havertz wykorzystał rzut karny.
Niemcy ostatecznie wygrali 5:0. W drugiej kolejce Ligi Narodów ekipa Juliana Nagelsmanna zmierzy się z Holandią, a podopieczni Marco Rossiego z Bośnią i Hercegowiną.