Sochan pozamiatał. Spektakularna akcja w reprezentacji Polski [WIDEO]

Polska pokonała Filipiny 82:80 w meczu towarzyskim. Na parkiecie błysnął Jeremy Sochan, zawodnik San Antonio Spurs.
Biało-czerwoni rozegrali piąty sparing podczas czerwcowego zgrupowania. Wcześniej przegrali z Grecją, Chorwacją i Brazylią, ale udało im się pokonać Nową Zelandię.
Podopieczni Igora Milicicia źle rozpoczęli spotkanie z Filipinami. Szwankowała skuteczność Mateusza Ponitki czy Michała Sokołowskiego. Po dziesięciu minutach Polska przegrywała 16:23.
W drugiej kwarcie Jeremy Sochan popisał się znakomitą akcją. 21-latek przepchnął się pod koszem, po czym zdobył punkty po efektownym wsadzie.
Akcja Sochana natchnęła pozostałych reprezentantów. Niedługo potem Ponitka doprowadził do remisu. Niedługo potem Balcerowski pokazał pod koszem dominację nad rywalami. Po dwóch kwartach Polska prowadziła 41:38.
W drugiej połowie Jakub Nizioł i Michał Michalak dołożyli swoje punkty. Z kolei Andrzej Pluta przebudził się zza łuku. Filipińczycy w końcówce zmniejszyli straty, ale nie zdołali powalczyć o dogrywkę. Ostatecznie Polska wygrała 82:80.
Teraz biało-czerwoni rozegrają mecze kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Paryżu. 3 lipca zmierzą się z Bahamami, a dzień później z Finlandią.

Polska - Filipiny 82:80 (16:23, 25:15, 17:18, 24:24)

Adam Kłos29 Jun · 20:16