Tragedia na trasie. Kolarz zginął podczas wyścigu

Źródło: Instagram / @andredrege
Nie żyje Andre Drege. 25-letni Norweg zginął na trasie czwartego etapu Tour de Austria.
W sobotę przeprowadzony został czwarty etap Tour of Austria. Kolarze przemieszczali się z St. Johann Alpendorf do Kals am Grossglockner.
Podczas rywalizacji doszło do śmiertelnego wypadku. W końcowej fazie wyścigu, na zjeździe z przełęczy Hochtor, życie stracił Andre Drege.
Zawodnik teamu Coop-Repsol miał spaść z roweru i zginąć wskutek odniesionych obrażeń. Najprawdopodobniej upadł z dużej wysokości.
Tragedia przyćmiła przebieg zawodów. Odwołano dekorację na podium. Nie wiadomo, czy w niedzielę odbędzie się ostatnia część rywalizacji.
Drege miał za sobą liczne wygrane wyścigi. W 2022 roku zwyciężył m.in. International Rhodes Grand Prix albo norweski klasyk Gylne Gutuer.
Czwarty etap wygrał Włoch Filippo Ganna. Jedyny Polak startujący w zawodach, Rafał Majka, jest na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej.
Michał Boncler06 Jul · 19:36