Sensacja! Kolejny medal dla Polski na mistrzostwach Europy

screen @matejapl
Michał Haratyk zdobył brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europ. Kulomiot zajął trzecie miejsce podczas rywalizacji w Rzymie.
W 2018 roku Haratyk został mistrzem Europy. W Berlinie uzyskał wynik 21,72 metra. W kolejnych latach Polak radził sobie nieco gorzej. Przed tegorocznym czempionatem nie stawiano go w roli faworyta.
Zawodnik z Cieszyna zdołał awansować do finału z dziesiątym wynikiem. W kwalifikacjach uzyskał 19,79 metra. Wiadomo było, że do walki o medale potrzeba będzie znacznie więcej.
Od początku finału Haratyk prezentował lepszą formę. W pierwszej próbie pchnął kulę na odległość 20,94 metra. Dzięki temu wskoczył na drugie miejsce. Później stracił jednak tę lokatę na rzecz Leonardo Fabbriego.
W drugiej próbie Polak uzyskał 20,79 m. Ostatecznie wynik z pierwszej serii zapewnił mu brązowy medal.
Po złoto sięgnął bezkonkurencyjny Leonardo Fabbri z wynikiem 22,45 metra. Drugi był Filip Mihaljević (21,20 m).
To drugi medal dla Polski podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Tuż przed Haratykiem po brąz sięgnęła Pia Skrzyszowska w biegu na 100 metrów przez płotki. Szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.