Polak na podium elitarnych zawodów! Nie było miejsca na błąd [WIDEO]

Screen/X
Szymon Godziek, czyli najlepszy polski freerider, zajął drugie miejsce w elitarnych zawodach Red Bull Rampage. Rywalizacja ta odbyła się na bardzo wymagającym torze w amerykańskim stanie Utah.
Zawody Red Bull Rampage od 2001 roku są organizowane w Parku Narodowym Zion, który znajduje się w stanie Utah. Stworzona tam trasa uchodzi za jedną z najtrudniejszych na świecie.
Z uwagi na trudność szlaku, udział w elitarnej rywalizacji mogą wziąć jedynie najlepsi freeriderzy na świecie. W tym roku na starcie pojawiło się 16 zawodników. Wśród nich był także Szymon Godziek.
Trasa składająca się z pionowych ścian oraz ogromnych przepaści została pokonana przez Polaka w fenomenalnym stylu. 32-latek zaprezentował się z bardzo dobrej. Do mety dotarł z wynikiem 91,6 pkt, co dało mu drugą lokatę w jednych z najbardziej ekstremalnych zawodów MTB.
Lepszym rezultatem od Polaka może pochwalić się tylko Brandon Semenuk. Kanadyjczyk uzbierał łącznie 92,7 pkt. Na najniższym stopniu podium wylądował Tyler McCaul, który wywalczył 90,6 pkt.
- Kiedyś przyjeżdżałem do USA z nastawieniem, żeby tylko przetrwać te zawody. Teraz przyjeżdżam, żeby walczyć o podium, To przyszło z doświadczeniem. Każdy start w imprezie takiej rangi pozwala odblokować nowe umiejętności. Drugie miejsce to dobry wynik - powiedział Godziek.
Pochodzący z Suszca zawodnik nie ukrywa jednak, że jego celem jest wygranie Red Bull Rampage. W 2025 roku będzie chciał zakończyć zmagania na szczycie. Zawody te już klasycznie odbędą się w Utah.
Piotr Sidorowicz Dzisiaj · 10:13