"Wciąż uczę się samochodu". Hamilton po pierwszych treningach w Australii
Lewis Hamilton wyjechał na tor w barwach nowej drużyny. Brytyjczyk odbył trening w bolidzie Scuderia Ferrari.
W najbliższą niedzielę odbędzie się Grand Prix Australii. Nadchodzące zmagania będą miały miejsce na torze w Melbourne.
W trakcie rywalizacji dojdzie do oficjalnego debiutu Lewisa Hamiltona w nowych barwach. Brytyjczyk wystartuje w bolidzie Scuderia Ferrari.
W piątek na torze w Melbourne odbył się trening, w którym 40-latek wziął udział. Legendarny kierowca zajął piąte miejsce w drugiej sesji. Po starcie udzielił wywiadu, który został opublikowany na oficjalnej stronie Formuły 1.
Podczas rozmowy Hamilton został zapytany, czy celuje w zwycięstwo podczas nadchodzącego wyścigu. W odpowiedzi przyznał, że są dla niego istotne także inne kwestie, m.in. nauka nowego samochodu.
- Myślę, że to trochę za wcześnie [aby myśleć o wygranej - przyp. red.], ponieważ wciąż uczę się samochodu. Mimo to, nigdy nie mów nigdy. Dam z siebie wszystko. Po prostu nie wywieram na sobie zbyt dużej presji. Spróbuję się tym cieszyć. Muszę znaleźć odpowiednie tempo. Wiem, gdzie je znaleźć. Chodzi tylko o to, żeby wyjść i to zrobić - mówił Hamilton.
- Pierwszy trening był trochę chaotyczny. Z kolei drugi wyglądał trochę lepiej. Wciąż przyzwyczajam się do wszystkich zmian w ustawieniach. Nie mam ich na zawołanie, tak jak kiedyś w Mercedesie - podsumował piątkowy trening Hamilton.
Transfer Hamiltona do Ferrari został ogłoszony na początku lutego ubiegłego roku. Wówczas zapowiedziano, że ten opuści szeregi Mercedesa po zakończeniu sezonu i zadebiutuje we włoskim zespole w nowej kampanii, czego w najbliższych dniach będziemy świadkami.