Niewiadoma obroniła żółtą koszulkę! Tylko dwa etapy do końca TdF

Katarzyna Niewiadoma obroniła pozycję liderki Tour de France. Różnice w klasyfikacji generalnej wyścigu są minimalne.
Czwartkowy etap miał 159 km. Organizatorzy umieścili na nim pięć górskich premii. Ostatnia z nich znajdowała się 15 km przed metą.
Jako pierwsza finiszowała Cedrine Kerbaol z grupy Ceratizit-WNT Pro Cycling. 21 sekund po niej metę osiągnęła główna grupa. Znajdowała się w niej też Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing Team). Polka jechała czujnie i zajęła szóste miejsce.
Niewiadoma obroniła żółtą koszulkę, ale różnice w klasyfikacji generalnej są małe. Na drugie miejsce awansowała Kerbaol, która traci do Polki tylko 16 sekund. W minucie mieszczą się jeszcze Kristen Faulkner (EF-Oatly-Cannondale), Puck Pieterse (Fenix-Deceuninck) i Juliette Labous (Team dsm-firmenich PostNL).
Do końca wyścigu zostały jeszcze dwa górskie etapy. W sobotę na zawodniczki czeka odcinek o długości 166,4 km z metą w Le Grand-Bornand. W niedzielę do przejechania będzie 149,9 km z metą na legendarnym podjeździe Alpe d'Huez.
Marcin Karbowski16 Aug · 16:56
Źródło: naszosie.pl