MIROSŁAW MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ! MAMY DWA MEDALE W PARYŻU! [WIDEO]

Screen z TV
Aleksandra Mirosław została pierwszą polską mistrzynią olimpijską podczas igrzysk w Paryżu. Po brązowy medal sięgnęła natomiast Aleksandra Kałucka.
Mirosław była główną faworytką paryskich zmagań. W eliminacjach z czasem 6,06 sekundy ustanowiła nowy rekord świata. Do finału awansowała w znakomitym stylu.
Zanim jednak przyszła walka o złoto, do rywalizacji o brązowy medal przystąpiła Aleksandra Kałucka. W półfinale ustanowiła rekord życiowy, ale przegrała z bardziej utytułowaną rodaczką.
W pojedynku o trzecie miejsce Polka zmierzyła się z Raijah Sallsabillah z Indonezji. Rywalizacja zapowiadała się jako niezwykle wyrównana.
Kałucka była zdecydowanie szybsza od rywalki. Sallsabillah kompletnie się pogubiła, a Polka z czasem 6,53 sekundy zdobyła brązowy medal.
Chwilę później w tym samym miejscu na starcie stanęła rekordzistka świata. W rywalizacji z Chinką Lijuan Deng od początku była szybsza.
Aleksandra Mirosław spełniła marzenia o złotym medalu olimpijskim. Z czasem 6,10 sekundy wyprzedziła przeciwniczkę i jest pierwszą polską mistrzynią w Paryżu.