Mamy medal! Cudowny wynik reprezentantki Polski!

Dziesiąty medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu! Srebro w kolarstwie torowym zdobyła Daria Pikulik.
W niedzielę kolarki rywalizowały w omnium. Składają się na nią cztery konkurencje: scratch, wyścig eliminacyjny, wyścig na tempo oraz wyścig punktowy. W każdej z nich stawką są punkty, które decydują o ostatecznej kolejności.
Pikulik przed ostatnią częścią zmagań zajmowała ósme miejsce. Do pozycji medalowej traciła sporo - 24 punkty.
Wyścig punktowy był popisem Polki. Pikulik była aktywna od samego początku. Punktowała na lotnych premiach i odrabiała straty do czołówki. Medal dały jej świetne akcje - dwa razy nadrobiła okrążenie nad resztą stawki. Taki wyczyn daje duży zysk - jest nagradzany 20 punktami.
Pikulik w wyścigu punktowym zdobyła 59 punktów. W sumie jej dorobek w czterech konkrencjach wyniósł 131.
Mistrzynią olimpijską została Jennifer Valente z USA (144 pkt). Na najniższym stopniu podium stanie Ally Wollaston z Nowej Zelandii (125 pkt).
Marcin Karbowski11 Aug · 14:37