Klasyfikacja medalowa igrzysk w Paryżu. Mizerne miejsce Polski

Li Ying / pressfocus
Polacy zakończyli zmagania w przedostatnim dniu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Coraz więcej wskazuje na to, że biało-czerwoni niestety przywiozą ze stolicy Francji jednocyfrową liczbę medali.
Przed startem sobotnich zmagań Polska miała na koncie siedem medali. Przede wszystkim Aleksandra Mirosław została mistrzynią olimpijską we wspinaczce, a Klaudia Zwolińska wicemistrzynią w slalomie K1.
Do tego biało-czerwoni wywalczyli pięć brązowych krążków. Trzecie miejsca zajęli Iga Świątek w tenisie, Aleksandra Kałucka we wspinaczce, Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów, Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik, Renata Knapik-Miazga i Martyna Swatowska-Wenglarczyk w szpadzie drużynowej, a także Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański w wioślarskiej czwórce podwójnej.
Wiadomo jednak było, że Polsce dojdą minimum dwa medale. Siatkarze oraz Julia Szeremeta doszli bowiem do finałów, które odbyły się w przedostatni dzień igrzysk.
Podopiecznym Nikoli Grbicia niestety nie udało się wywalczyć złota. Nasi siatkarze w decydującym meczu przegrali z Francją 0:3 i zgarnęli srebro, o czym więcej TUTAJ. Później z Paryża płynęły kolejne negatywne wieści. Robert Baran przegrał w zapasach walkę o brązowy medal. Z kolei Maria Andrejczyk zajęła ósme miejsce w rzucie oszczepem.
Szeremeta również przegrała finałową walkę, o czym informowaliśmy TUTAJ. Aktualnie Polska ma na koncie dziewięć medali, na co składają się jedno złoto, trzy srebra i pięć brązów. To daje nam dopiero 40. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Polska może zanotować najgorszy wynik od 1956 roku. W Melbourne biało-czerwoni również zdobyli dziewięć medali. W kolejnych latach zawsze naszym sportowcom udało się dobijać do dwucyfrowej liczby krążków.