Hamilton wygrywa w Meksyku i nie składa broni w walce o tytuł

Lewis Hamilton zwyciężył w Grand Prix Meksyku i nie składa broni w walce o tytuł Mistrza Świata.
Brytyjczyk obronił pierwszą pozycję, jaką wywalczył w kwalifikacjach. Na drugiej pozycji przyjechał Nico Rosberg (również utrzymał swoją lokatę), trzeci był Sebastian Vettel, który startował z dopiero siódmego miejsca.
Już po pierwszym kółku z rywalizacji odpadł Pascal Wehrlein. Za to końcówka rywalizacji musiała być rozczarowująca dla Maxa Verstappena, który kwalifikacje zakończył w trójce, ale ostatecznie był dopiero piąty. Stało się tak dlatego, bo młody kierowca naciskany przez Vettela popełnił błąd i wyjechał poza tor. Nie stracił pozycji, ale sędziowie zdecydowali, że powinien przepuścić rywala i ukarali go pięcioma sekundami kary, co spowodowało spadek w klasyfikacji.
Dzięki wygranej Hamilton odrobił kolejne siedem punktów w klasyfikacji generalnej kierowców i do Nico Rosberga traci obecnie 19 punktów.
