Co za pech Skrzyszowskiej! Do finału IO zabrakło jej trzech setnych

Screen z TVP
Pia Skrzyszowska ze znakomitej strony pokazała się podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Polka zajęła trzecie miejsce w swoim biegu, ale o włos przegrała walkę o finał.
W piątkowe popołudnie rozegrano półfinały w rywalizacji kobiet na 100 metrów przez płotki. Na starcie pierwszego biegu stanęła Pia Skrzyszowska.
Polka od samego początku trzymała się w czołówce. Z kolejnymi płotkami przesuwała się w górę stawki, udanie finiszując.
Ostatecznie zajęła trzecie miejsce w stawce. Identyczny czas, i to co do tysięcznej części sekundy, miała była mistrzyni świata, Tobi Amusan (12,5548 sekundy).
Co ważne, tylko dwie pierwsze pozycje dawały bezpośredni awans do wielkiego finału. Wygrała Grace Stark z czasem 12,39 sekundy.
Skrzyszowska i Amusan musiały czekać na rozstrzygnięcia pozostałych biegów. Miejsca w walce o medale miały bowiem dwie zawodniczki z najlepszymi czasami.
W drugim półfinale trzecie miejsce zajęła Charisma Taylor, która miała gorszy czas od naszej biegaczki. Niestety, trzeci półfinał okazał się najszybszy. Tam lepszy czas od Skrzyszowskiej miały aż cztery zawodniczki i ostatecznie Polka zajęła dziewiąte miejsce w całej stawce. Do finału brakło jej trzech setnych sekundy.
Maciej Pietrasik09 Aug · 12:27