Zaćmienie zawodnika Lecha. Nagle ruszył z piłką na swoją bramkę [WIDEO]

Lech Poznań skompromitował się w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów (1:2). Podsumowaniem jego występu może być kuriozalna akcja Alana Czerwińskiego.
Do niedawna pewniakiem na prawej obronie Lecha był Joel Perreira. W ostatnim czasie Mariusz Rumak częściej korzysta jednak z usług Czerwińskiego. Tak było też w meczu z Ruchem.
Doświadczony obrońca w drugiej połowie przeprowadził zdumiewającą akcję. Najpierw balansem ciała zwiódł naciskającego go rywala i ruszył w kierunku połowy Ruchu. Nagle wykonał zwrot i... pobiegł w kierunku własnej bramki. Jego rajd faulem zakończył zawodnik Ruchu, który próbował przejąć piłkę.
Zachowanie Czerwińskiego może dziwić, bo przecież to bardzo doświadczony obrońca. W Ekstraklasie w barwach Lecha i Zagłębia Lubin rozegrał ponad 150 meczów.
Lech po fatalnej grze przegrał 1:2 - więcej o meczu TUTAJ. To dla niego druga wiosną porażka z beniaminkiem i zarazem drużyną walczącą o utrzymanie. Wcześniej poległ z Puszczą.
Marcin Karbowski03 May · 22:35