Szczęsny uratował Juventus! Duże emocje i remis w hicie Serie A [WIDEO]

Screen z X
Na zakończenie niedzielnych zmagań w 35. kolejce Serie A Roma zremisowała 1:1 z Juventusem. Na boisku zobaczyliśmy trzech Polaków, z których zdecydowanie. najlepiej spisał się Wojciech Szczęsny.
Spotkanie na Stadio Olimpico od ataków rozpoczęli gospodarze. Niewiele brakowało, aby wynik szybko otworzył Rasmus Kristensen. Piłkarz Romy trafił jednak w poprzeczkę.
Skuteczniejszy od swojego partnera z drużyny był za to Romelu Lukaku. Uderzenie Cristante zostało zablokowane przez Gattiego, a belgijski snajper z bliska umieścił piłkę w siatce.
Na odpowiedź Juventusu trzeba było poczekać nieco ponad kwadrans. Chiesa przedryblował Pellegriniego i dośrodkował w pole karne, a w "szesnastce" idealnie odnalazł się Gleison Bremer.
Do przerwy wynik już się nie zmienił. Na drugą połowę wyszedł Nicola Zalewski, który w drużynie "Giallorossich" zastąpił Paulo Dybalę. Dobrej okazji na gola nie wykorzystał Chiesa, trafiając w słupek. Timothy Weah mógł się z kolei cieszyć, że za ostry faul nie wyleciał z boiska.
W 66. minucie na wysokości zadania stanął Wojciech Szczęsny, który zatrzymał Pellegriniego. Po chwili polskiego bramkarza wyręczył Danilo, blokując zmierzający do siatki strzał Kristensena.
W końcówce na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Polski snajper nie zdołał jednak zapewnić Juventusowi kompletu punktów. Roma także nie sforsowała defensywy rywali. W doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów mógł strzelić Tammy Abraham, lecz na jego drodze stanął Szczęsny. Sytuację moża obejrzeć od 2:40 minuty na poniższym filmie.
W efekcie oba zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1. "Giallorossi" muszą coraz bardziej oglądać się na Atalantę Bergamo, która może wyprzedzić rzymian w walce o Ligę Mistrzów.