Świątek aż podskoczyła! Sceny po finale z Sabalenką [WIDEO]

Iga Świątek w wielkim stylu wygrała turniej WTA 1000 w Madrycie, pokonując Arynę Sabalenkę. Po finałowym meczu organizatorzy zaskoczyli polską tenisistkę.
Rok temu Świątek też rywalizowała z Sabalenką w finale madryckich zawodów. Wtedy Białorusinka wygrała 6:3, 3:6, 6:3.
Tym razem Polka rozpoczęła decydujący mecz od wygrania seta 7:5. Druga partia padła jednak łupem wiceliderki rankingu WTA.
W trzecim secie obie zawodniczki wspięły się na wyżyny. W pewnym momencie Aryna była bliżej triumfu, ale Świątek obroniła trzy piłki meczowe.
Finalnie Iga wygrała w tie-breaku 9:7. Po raz pierwszy w karierze 22-latka wygrała tysięcznik w Madrycie.
Po zwycięstwie Świątek tradycyjnie odebrała statuetkę. Polka była jednak zaskoczona serpentynami, które wystrzelono na kort. Zawodniczka z Raszyna przestraszyła się, a jej reakcja obiegła świat.
Adam Kłos04 May · 22:20
Źródło: Twitter