Sensacyjna wpadka Interu! Nie przekroczy magicznej bariery [WIDEO]

Inter potknął się w 35. kolejce Serie A. Podopieczni Simone Inzaghiego niespodziewanie przegrali 0:1 z Sassuolo. Ekipa z Mapei Stadium po raz drugi w tym sezonie znalazła sposób na "Nerazzurrich".
Mediolańczycy już dwa tygodnie temu zapewnili sobie mistrzostwo Włoch. Podopieczni Simone Inzaghiego nie mogli jednak pozwolić sobie na zwolnienie tempa, chcąc przebić barierę 100 punktów w sezonie.
Na początku meczu z Sassuolo Alessandro Bastoni odnalazł się w polu karnym, po czym oddał niecelny strzał. W odpowiedzi Emil Audero znakomicie zatrzymał Lukę Lipaniego.
W 19. minucie Lautaro Martinez próbował strzelić swojego 24. gola w tym sezonie ligowym. Argentyńczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Sassuolo objęło prowadzenie. Audero nie poradził sobie z bardzo mocnym uderzeniem Armanda Lauriente.
Andrea Consgili uniemożliwił Alexisowi Sanchezowi doprowadzenie do remisu. Następnie Lautaro oddał kolejny niecelny strzał.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Martinez wreszcie trafił do siatki. Gol napastnika "Nerazzurrich" nie został jednak uznany z powodu spalonego. Do przerwy Sassuolo prowadziło 1:0.
Na początku drugiej połowy Inter nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką Consigliego. W 66. minucie Marko Arnautović znalazł miejsce w polu karnym, po czym został zablokowany. W 82. minucie Austriak zmarnował kolejną okazję.
Inter przegrał i już nie ma szans na zdobycie 100 punktów w tym sezonie ligowym. Mediolańczycy w najlepszym wypadku zakończą rozgrywki z dorobkiem 98 oczek. Z kolei Sassuolo po zwycięstwie nadal zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli.
Adam Kłos04 May · 22:39