Bez "polskiego" triumfu na Wimbledonie! Kapitalny finał [WIDEO]

Han Yan / pressfocus
Jasmine Paolini wciąż musi poczekać na pierwszy wielkoszlemowy triumf w karierze. W finale Wimbledonu Włoszka z polskimi korzeniami przegrała z Barborą Krejcikovą 2:6, 6:2, 4:6.
Jasmine Paolini jest Włoszką, ale jej rodzina pochodzi z Polski. Mama, Jacqueline Paolini, urodziła się w Łodzi. Sama tenisistka bez problemów posługuje się naszym językiem.
W ostatnich tygodniach 28-latka prezentuje życiową formę. Najpierw doszła do finału Roland Garros, w którym przegrała z Igą Świątek. Teraz po raz pierwszy w karierze zagrała o triumf na Wimbledonie.
Paolini źle rozpoczęła londyński finał. Już w pierwszym gemie dała się przełamać. Następnie Krejcikova przy własnym serwisie wygrała gema do zera. Niedługo potem Włoszka zdołała obronić dwa break pointy. Wciąż na Center Court dominowała jednak zawodniczka z Czech.
Przy prowadzeniu 3:1 Krejcikova ponownie przełamała rywalkę. Czeszka grała pewnie, potrafiła punktować przy siatce, znakomicie funkcjonował jej bekhend. Paolini przegrała pierwszego seta wynikiem 2:6.
Na początku drugiej partii role się odwróciły. To Paolini zaczęła notować znacznie więcej winnerów, ograniczając liczbę niewymuszonych błędów. W efekcie po raz pierwszy w tym meczu przełamała Krejcikovą i objęła prowadzenie 2:0.
W piątym gemie drugiego seta Paolini popisała się asem. Po chwili zdobyła punkt z forhendu. Krejcikova zupełnie nie przypominała samej siebie z początku meczu. Paolini doprowadziła do remisu, wygrywając seta 6:2.
Na początku decydującej partii obie zawodniczki pewnie punktowały przy własnych podaniach. Do przełomu doszło w siódmy gemie, kiedy Krejcikova przełamała przeciwniczkę z Toskanii. Czeszka obroniła serwis i wyszła na prowadzenie 5:3. Paolini już nie zdołała odrobić strat. Trzeci set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Krejcikovej, która została mistrzynią Wimbledonu.
Czeszka po raz drugi w karierze wygrała turniej wielkoszlemowy. W 2021 roku zwyciężyła paryski French Open.
Z kolei w niedzielę w Londynie odbędzie się finał miksta z udziałem Jana Zielińskiego. Polak w parze z Su-Wei Hsieh powalczy o wygranie Wimbledonu. Ich rywalami będzie duet Santiago Gonzalez - Giuliana Olmos.
Adam Kłos13 Jul · 17:05