Przepiękny gol Shaqiriego na koniec rywalizacji w grupie! Szwajcaria pokonała fatalnych Turków [WIDEO]

Szwajcaria odniosła pierwsze zwycięstwo na tegorocznym EURO. "Helweci" pokonali Turcję 3:1.
TUTAJ przeczytasz multirelację ze spotkań grupy A.
Szwajcarzy błyskawicznie objęli prowadzenie w dzisiejszym meczu. Już w 5. minucie Haris Seferović precyzyjnym strzałem pokonał tureckiego bramkarza.
20 minut później Xherdan Shaqiri podwyższył prowadzenie. Skrzydłowy popisał się perfekcyjnym uderzeniem w samo okienko bramki strzeżonej przez Ugurcana Cakira.
W drugiej połowie Turcy wreszcie zdobyli pierwszego gola na tegorocznych mistrzostwach Europy. Do siatki trafił Irfan Kahveci.
Radość jednak nie trwała długo. Kilka minut później Xherdan Shaqiri skompletował dublet, znów wyprowadzając Szwajcarów na dwubramkowe prowadzenie.
W końcówce spotkania Xhaka miał okazję ustalić wynik meczu, ale z rzutu wolnego trafił w słupek. Ostatecznie rezultat już nie uległ zmianie.
Turcy zakończyli fazę grupową z zerowym dorobkiem punktowym. Szwajcaria zgromadziła cztery oczka i zajęła trzecie miejsce. Rozstrzygnięcia w pozostałych grupach zdecydują, czy podopieczni Vladimira Petkovicia awansują do 1/8 finału EURO.
Adam Kłos20 Jun 2021 · 19:51