Polska w Final Four Ligi Narodów! Biało-czerwoni zdemolowali rywali

Pressfocus/Adam Starszyński
Polska odniosła kolejne zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Nasi siatkarze w trzech setach rozbili Iran i awansowali do Final Four.
Vital Heynen postawił dziś na następującą szóstkę: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski i Bartosz Bednorz.
Biało-czerwoni doskonale weszli w mecz, zdobywając pięć punktów z rzędu. Przed pierwszą przerwą techniczną wynik brzmiał 8:4. Początkowe problemy Irańczyków w ataku w połączeniu ze świetnymi blokami Muzaja sprawiły, że Polacy w pewnym momencie wypracowali siedmiopunktową przewagę.
Rywale zdołali nieco zmniejszyć straty, ale w końcu Śliwka zakończył seta asem serwisowym. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20.
Identycznym rezultatem zakończył się także drugi set. Tym razem przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy. Pod koniec seta Polacy jednak zanotowali serię udanych akcji. Najpierw skutecznie atakowali Bednorz i Śliwka, później po emocjonującej wymianie punkt zdobył Kaczmarek, a cały set zakończył się skutecznym blokiem biało-czerwonych.
Trzeci set, tak jak pierwszy, rozpoczął się od serii punktowej polskich zawodników. W tej części meczu obudził się Nowakowski, który kończył większość naszych akcji. Irańczycy nie potrafili znaleźć odpowiedzi na kolejne zagrania polskich siatkarzy. Przy stanie 22:13 trener naszych rywali zdecydował się wziąć przerwę. Wskazówki na niewiele się zdały i biało-czerwoni wygrali seta do 16.
Tym samym Polska wywalczyła awans do Final Four Ligi Narodów. Wcześniej awans do tej fazy rozgrywek zapewnili sobie Brazylijczycy. Jutro ekipa Vitala Heynena zagra jeszcze z Francją.
Polska - Iran 3:0 (25:20, 25:20, 25:16)
Adam Kłos22 Jun 2021 · 16:46