Wymarzony powrót Świderskiego do MLS. Od razu gol [WIDEO]

Karol Świderski z przytupem wrócił do MLS. Zawodnik Charlotte trafił do siatki w rywalizacji z Austin FC.
Na początku roku "Świder" przeszedł do Hellasu Verona na zasadzie krótkoterminowego wypożyczenia. We włoskim klubie rozegrał 15 spotkań, strzelając w nich dwa gole.
Następnie napastnik udał się na mistrzostwa Europy. W każdym z trzech meczów fazy grupowej wchodził z ławki rezerwowych. Przeciwko Francji wywalczył rzut karny zamieniony na gola przez Roberta Lewandowskiego.
Teraz Świderski wrócił do Charlotte FC i od razu wystąpił od pierwszej minuty w spotkaniu z Austin. W 11. minucie wynik otworzył Alexander Ring.
Jeszcze w pierwszej połowie Świderski doprowadził do remisu. Reprezentant Polski z zimną krwią wykorzystał rzut karny, pokonując Brada Stuvera.
Charlotte finalnie zremisowało z Austin 2:2. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Iuri Tavares i Jon Gallagher. Zespół Polaka zajmuje obecnie szóste miejsce w Konferencji Wschodniej MLS. W następnej kolejce zagra z New York Red Bulls.
Świderski dotychczas wystąpił w 71 spotkaniach Charlotte. Zanotował w nich 26 bramek i 13 asyst.
Adam Kłos21 Jul · 09:49