Widzew awansował w Pucharze Polski! Trzecioligowiec postraszył faworyta [WIDEO]

Widzew Łódź awansował do drugiej rundy Pucharu Polski. Przedstawiciel Ekstraklasy wygrał na wyjeździe z Elaną Toruń 3:1.
Widzew był blisko objęcia prowadzenia z 22. minucie. Łukowskiemu do szczęścia zabrakło centymetrów. Kopnięta przez niego piłka odbiła się od poprzeczki. Niedługo później prowadzenie objęła Elana. W 29. minucie pewnie rzut karny wykorzystał Kuropatwiński.
Widzew atakował, ale w pierwszej połowie nie znalazł sposobu na defensywę drużyny z Torunia. Goście doprowadzili do wyrównania w 65. minucie. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Kerk, który pięknie przymierzył z rzutu wolnego.
Przewaga przedstawiciela Ekstraklasy była coraz większa. Łodzianie skuteczny cios wyprowadzili w 89. minucie. Gola na wagę awansu strzelił dla nich Kwiatkowski.
Elana próbowała doprowadzić do remisu, ale Widzew pozbawił ją nadziei w doliczonym czasie. Wynik na 3:1 ustalił Łukowski.
Marcin KarbowskiDzisiaj · 19:26