Szaleństwo! Buksa dał prowadzenie Polakom! [WIDEO]

Screen z X
Trudno było wyobrazić sobie lepszy początek EURO 2024 dla reprezentacji Polski. Już w 16. minucie spotkania z Holandią prowadzenie biało-czerwonym dał Adam Buksa.
Podopieczni Michała Probierza nie przystąpili do starcia z "Pomarańczowymi" w podstawowym składzie. Największym osłabieniem wydawał się brak Roberta Lewandowskiego.
Napastnik FC Barcelony doznał urazu mięśnia dwugłowego podczas sparingu z Turcją. Z tego względu nie znalazł się w składzie na spotkanie z Holandią.
To właśnie jego zastępcy - Adam Buksa w roli środkowego napastnika oraz Piotr Zieliński w roli kapitana - dali jednak Polakom prowadzenie w spotkaniu z Holandią.
Wszystko działo się w 16. minucie spotkania w Hamburgu. Wówczas biało-czerwoni mieli rzut rożny, a Zieliński precyzyjnie dośrodkował w pole karne.
Tam obrońcę wyprzedził Buksa. Napastnik biało-czerwonych oddał precyzyjny strzał głową i dał naszej kadrze prowadzenie w pierwszym meczu EURO 2024.
Ostatecznie Polacy przegrali z Holandią 1:2. Więcej na temat całego spotkania znajdziecie TUTAJ.
Maciej Pietrasik16 Jun · 15:24