Pewna wygrana PSG! Mistrzowie na szczycie Ligue 1

Matthieu Mirville / pressfocus
PSG bez większych problemów uporało się ze Strasbourgiem. Obrońcy tytułu mistrzowskiego wygrali 4:2 w ósmej kolejce Ligue 1.
PSG chciało szybko napocząć rywala. W 7. minucie Desire Doue wpadł w pole karne rywali, ale został podwojony i wywalczył jedynie rzut rożny. Następnie Senny Mayulu trafił w słupek.
W 18. minucie mistrzowie Francji objęli prowadzenie. Bradley Barcola zagrał do Mayulu, a ten posłał piłkę pod poprzeczkę. 18-latek strzelił swojego pierwszego gola w Ligue 1.
Gospodarze nie zamierzali spuścić z tonu po zdobyciu bramki. Marco Asensio chciał podwyższyć prowadzenie, jednak wyczuł go Djordje Petrović. Po chwili Doue został zablokowany.
W końcu goście próbowali ruszyć do odrabiania strat. Gianluigi Donnarumma obronił dwie próby Andreya Santosa. Do przerwy paryżanie prowadzili 1:0.
PSG zaliczyło mocny start drugiej połowy. W 47. minucie Asensio podwyższył prowadzenie ekipy z Parc des Princes.
Strasbourg nie chciał wywiesić białej flagi. W 58. minucie Sekou Mara zdobył bramkę kontaktową. Kolejny fragment spotkania należał jednak do gospodarzy.
W 66. minucie Barcola trafił na 3:1. Po chwili Saidou Sow mógł zdobyć bramkę samobójczą. Gol został anulowany, ponieważ wcześniej jeden z piłkarzy paryżan dał się złapać na spalonym.
W końcówce padły jeszcze dwie bramki. Kang-in Lee podwyższył prowadzenie, a wynik ustalił Diongue. PSG wygrało 4:2 i odzyskało fotel lidera. Ekipa Luisa Enrique ma na koncie 20 punktów, tyle samo, co drugie AS Monaco.
Adam KłosWczoraj · 22:58