Oceny po meczu Chorwacja - Polska! Dwa rozczarowania, oni zmarnowali szansę

Artur Kraszewski / pressfocus
Mateusz - Hawrot
Mateusz Hawrot08 Sep · 22:47
Polska przegrała 0:1 z Chorwacją w 2. kolejce Ligi Narodów. Oto, jak oceniliśmy biało-czerwonych za to spotkanie.
Noty wystawiliśmy w skali 1-10. Wyjściowa ocena to 5.

Łukasz Skorupski - 5

Mógł, czy nie mógł zrobić więcej przy cudownym golu Modricia? Wydaje się, że był zaskoczony i przez to nie zdążył do piłki. Poza tym bardzo pewny, z kilkoma świetnymi interwencjami, na pewno mocniejszy punkt zespołu niż ostatnio Marcin Bułka.

Paweł Dawidowicz - 4

Potrafił świetnie interweniować, by po chwili w kolejnej akcji zupełnie się pogubić. Nierówny występ, nadal nie znamy odpowiedzi na pytanie, czy Dawidowicz może być pewnym punktem chwiejnej defensywy.

Jan Bednarek - 4

Bez większych błędów, może poza sytuacją, gdy zarobił kartkę w środku pola. Niemniej, cała obrona była niepewna, wyżej niż "czwórki" Bednarkowi nie zapiszemy.

Sebastian Walukiewicz - 3

Rozczarował. Chyba najmniej pewny punkt defensywy. Na ogół nie nadążał, Matanović non stop mu uciekał i strzelał na bramkę Skorupskiego. To też on, spóźniony, popełnił faul, po którego bramkę z rzutu wolnego strzelił Modrić. Nie wykorzystał szansy.

Nicola Zalewski - 7

Znowu najjaśniejszy punkt reprezentacji Polski. Niemal wszystko, co dobre, pochodziło od niego. Dryblingi (nawet we własnym polu karnym, niczym w FIFIE) gra piłką, luz, pomysł, zagrożenie. Szkoda, że kadra nie ma więcej Nicoli Zalewskich.

Piotr Zieliński - 5

Jakby nieco w trybie ekonomicznym, ale odpowiedzialnie, bez głupich strat. Do przodu Zieliński błysnął dwa razy w krótkim odstępie czasu, gdy w 39. minucie najpierw doskonale zagrał do Nicoli Zalewskiego, a chwilę później do Sebastiana Szymańskiego. Zostawiamy notę wyjściową.

Sebastian Szymański - 5

Dwie żółte kartki Chorwatów na nim, kawał roboty w pressingu, odbiorze. Pożyteczny punkt kadry, natomiast bez fajerwerków z przodu.

Kacper Urbański - 4

Szukał gry, potrafił zagrać porządną piłkę czy rozprowadzić akcję, ale nie było tego za wiele. Momentami brakowało dokładności i wygranych pojedynków.

Jakub Kamiński - 4

Zaczął bardzo nerwowo, od błędów w defensywie. Później potrafił pokazać się z przodu, gdy kapitalnie wypuścił Bogusza albo raz czy drugi nieźle dośrodkował. W drugiej połowie lepiej w tyłach, ale anonimowo w ofensywie. Dość przezroczysty ten powrót "Kamyka" do kadry.

Mateusz Bogusz - 3

Duża ekscytacja, spore oczekiwania i... rozczarowanie. No nie był to udany debiut Mateusza Bogusza, zawodnik LAFC dość mocno zderzył się z międzynarodową piłką. Bardzo ciężka przeprawa z Gvardiolem. Nerwowo, statycznie, bez błysku, jakby bez mocy. Ambicji nie odmawiamy, bardzo chciał, jednak na starcie Bogusz został w blokach.

Robert Lewandowski - 4

Aj, gdyby jego kapitalny strzał w drugiej połowie szedł ciut niżej... W drugiej połowie stwarzał zagrożenie, był bliski gola, nawet przypadkowej asysty. W pierwszej - kiepsko. Anonimowy, właściwie poza grą, bez "pazery" przy wrzutkach Kamińskiego.

Karol Świderski - 4

Mógł zostać bohaterem, bo nie był na spalonym w doliczonym czasie gry. Nie trafił jednak czysto w piłkę

Bartosz Slisz - 4

Wszedł i... tyle.

Jakub Moder - 3

Bardzo słaba zmiana. Widoczny brak minut. Zaczął od złego podania, później też nerwowo potrafił stracić piłkę czy wykonać przerzut do nikogo. Jedna niezła centra do Walukiewicza to za mało.