Młodzi Polacy zdemolowali rywala w eliminacjach. Już do przerwy było 6:0

Lukasz Sobala / pressfocus
Koncert reprezentacji Polski do lat 17 w eliminacjach do mistrzostw Europy. Piłkarze prowadzeni przez Dariusza Gęsiora rozgromili Armenię aż 8:0!
I runda eliminacji do mistrzostw Europy jest rozgrywana w formie turnieju, który odbywa się w Słowenii. Poza gospodarzami, Polską i Armenią uczestniczy w nim także Gruzja.
Biało-czerwoni na otwarcie rywalizacji urządzili sobie trening strzelecki. Armenii zaaplikowali aż osiem goli. Sześć z nich strzelili już w pierwszej połowie.
Najskuteczniejszy w naszej drużynie był Olivier Siniawski, który przed przerwą skompletował hat-tricka. Dwa gole w pierwszej połowie strzelił Filim Karmelita, a jednego dołożył Jakub Falkiewicz. W drugiej połowie do siatki trafili Filip Skorb i Karol Delikat.
W drugim meczu turnieju Polacy zagrają z Gruzją, która dzisiaj przegrała 1:2 ze Słowenią. Mecz odbędzie się 12 października.
Polska - Armenia 8:0

(Filip Karmelita 11, 41, Olivier Siniawski 18, 30, 37, Jakub Falkiewicz 39, Filip Skorb 70, Karol Delikat 85)
Polska: Jakub Zieliński – Filip Karmelita, Jakub Falkiewicz, Mateusz Cegliński, Mateusz Lauryn, Bartosz Szywała (46. Krystian Rostek) – Sammy Dudek (61. Karol Delikat), Patryk Prajsnar, Pascal Mozie (46. Antoni Burkiewicz), Tymoteusz Gmur (71. Mikołaj Czerniatowicz) – Olivier Siniawski (46. Filip Skorb).
Marcin KarbowskiDzisiaj · 17:59
Źródło: laczynaspilka.pl