Hit na oczach Szczęsnego! Następca Polaka nie zawiódł

screen/Eleven Sports
Juventus podzielił się punktami z Napoli. Wielki hit Serie A zakończył się wynikiem 0:0. "Stara Dama" wciąż nie straciła ani jednego gola w tym sezonie ligowym.
Spotkanie zostało poprzedzone pożegnaniem Wojciecha Szczęsnego. Polak pojawił się na murawie Allianz Stadium i podsumował swoją siedmioletnią karierę w Turynie. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Na początku meczu zaatakowali gospodarze. Kenan Yildiz w swoim stylu urwał się na lewym skrzydle, próbował dośrodkować w kierunku Dusana Vlahovicia, ale zagrał zbyt mocno.
W 17. minucie Romelu Lukaku dostał piłkę na skraju pola karnego. Belg mógł decydować się na strzał, jednak wolał podać do Scotta McTominaya. Gleison Bremer wmieszał się w całą akcję i przerwał atak rywali.
W 22. minucie Weston McKennie próbował zaskoczyć Alexa Mereta. Stanislav Lobotka wyręczył bramkarza, blokując piłkę. W kolejnej akcji Meret spokojnie złapał futbolówkę po niecelnej centrze Cambiaso. Po chwili Buongiorno ofiarnie zatrzymał strzał Koopmeinersa.
W końcu Napoli przebudziło się w ataku. Najpierw Kwaracchelia uruchomił Lukaku, który przegrał fizyczny pojedynek z Bremerem. Następnie Di Gregorio odbił piłkę po mocnym strzale McTominaya. Kalulu zablokował zaś uderzenie "Kwaradony".
Jeszcze w pierwszej połowie Meret zgłosił kontuzję. Bramkarza Napoli musiał zmienić Elia Caprile. W 45. minucie Di Gregorio kapitalnie interweniował po wrzutce Politano i przypadkowym odbiciu piłki przez Bremera. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na drugą połowę nie wyszedł Dusan Vlahović. Serbskiego snajpera zmienił Timothy Weah. W 55. minucie Politano przebiegł z piłką kilkanaście metrów, ściął na lewą nogę, po czym uderzył nad bramką.
W pewnym momencie kibice w Turynie wybuchli ze złości. Gospodarze domagali się rzutu pośredniego po tym, jak Caprile złapał piłkę podawaną przez Di Lorenzo. Sędzia uznał, że zagranie prawego obrońcy było nieumyślne i kazał kontynuować grę.
W 70. minucie Koopmeiners huknął w trybuny. Następnie Conte zdecydował się na zaskakujące zmiany. Trener ściągnął z boiska Lukaku, Kwaracchelię i Politano, aby wprowadzić Folorunsho, Neresa oraz Simeone.
W 79. minucie Yildiz fatalnie przestrzelił. W doliczonym czasie gry Neres urwał się na prawym skrzydle. Wychowanek Ajaksu próbował podać do Simeone, ale kolejną skuteczną interwencję w tym meczu zanotował Bremer.
Wyrównany mecz zakończył się wynikiem 0:0. Napoli zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, Juventus jest czwarty.