Piękny gol Leo Messiego nie wystarczył. Remis Argentyny w Copa America [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny zremisowała z Chile 1:1 w swoim pierwszym meczu na Copa America. Ozdobą spotkania był piękny gol Leo Messiego.
Gwiazdor Barcelony był aktywny od początku gry. Na bramkę rywali szarżował już w 8. minucie, ale piłka po jego mocnym uderzeniu poleciała obok słupka.
Bardziej precyzyjny był w 33. minucie. Messi podszedł wówczas do rzutu wolnego i przymierzył świetnie. Choć Claudio Bravo ruszył w kierunku piłki, to nie był w stanie zatrzymał dobrze uderzonej piłki. Ta wpadła do siatki pod poprzeczką.
Chilijczycy do odrabiania strat ruszyli na początku drugiej połowy. W 58. minucie do rzutu karnego podszedł Arturo Vidal, ale Emiliano Martinez sparował piłkę na poprzeczkę. Przy dobitce był już bezradny - przytomnością wykazał się Eduardo Vargas.
Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Argentyńczycy mieli szansę w końcówce, gdy do podania Messiego wystartował Gonzalez, ale piłka po jego główce nie trafiła do siatki.
W drugim meczu tej grupy Paragwaj ograł Boliwię. Bohaterem był Romero, który strzelił wszystkie gole dla swojego zespołu. Trafienie dla Boliwii zaliczył Saavedra.
Marcin Karbowski15 Jun 2021 · 06:53
Źródło: TVP Sport