Joselu bohaterem Realu Madryt! "Królewscy" sięgnęli po ważny triumf, zmiana na szczycie La Liga [WIDEO]

Screen/Twitter
Real Madryt stanął na wysokości zadania i ograł przed własną publicznością Getafe 2:0. Bohaterem stołecznego klubu został Joselu.
Spotkanie z Getafe było dla Realu Madryt niezwykle ważne. Stołeczny klub mógł odzyskać pozycję lidera La Liga. Przed tym meczem tracił do Girony zaledwie punkt.
Zgodnie z oczekiwaniami stroną dominującą był zespół Carlo Ancelottiego. Zaraz po rozpoczęciu spotkania dogodnych okazji nie wykorzystali jednak Vinicius Junior oraz Joselu.
Szczęście uśmiechnęło się do Realu kilka chwil później. W 14. minucie dogranie w pole karne posłał Lucas Vazquez, co po strzale głową na bramkę zamienił Joselu.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Kolejna bramka dla wicemistrza Hiszpanii padła już w drugiej odsłonie. Drugim w tym starciu trafieniem popisał się Joselu. Tym razem wykorzystał on podanie Viniciusa Juniora.
Brazylijczyk miał natomiast spore problemy przy wykończeniu. W jednej z akcji doskonale położył bramkarza, po czym... oddał strzał prosto w niego. Kilka minut później raz jeszcze został zatrzymany przez golkipera. Nie najlepsza postawa Viniciusa nie przeszkodziła jednak w triumfie.
Real Madryt wygrał to spotkanie 2:0, dzięki czemu awansował na pozycję lidera La Liga. Jego przewaga nad drugą Gironą wynosi obecnie dwa punkty.
Zasłużone zwycięstwo nie przykryło jednak kolejnych problemów kadrowych. Jeszcze w pierwszej odsłonie urazu doznał Antonio Ruediger. Niemiec nie wyszedł już na boisko po przerwie. Jak informuje Guillermo Rai, stoper doznał stłuczenia lewego uda.
Piotr Sidorowicz 01 Feb · 22:52