Polacy nie obronili mistrzostwa olimpijskiego! Dramatyczny bieg w Paryżu [WIDEO]

Michal Laudy / pressfocus
Polska sztafeta 4x400 metrów nie zdobyła medalu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W finałowym biegu biało-czerwoni zajęli przedostatnią lokatę. Złoto padło łupem fenomenalnej Holandii.
Polska broniła tytułu mistrzowskiego sprzed trzech lat. W Tokio sztafeta w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński sięgnęła po złoto.
Teraz biało-czerwoni wystawili potencjalnie słabszą czwórkę. Przede wszystkim w sztafecie nie biegła Natalia Kaczmarek, która musi szykować się do startów indywidualnych. Ma bowiem realne szanse na medal.
W piątek Polacy z problemami uzyskali awans. Maksymilian Szwed, Marika Popowicz-Drapała, Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic zajęli dopiero piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, ale weszli do finału z czasem 3:11.43.
Przed finałem w naszej ekipie doszło do jednej zmiany. Alicja Wrona-Kutrzepa zajęła miejsce Mariki Popowicz-Drapały.
Szwed zdecydowanie nie zanotował najlepszego startu. Po pierwszej zmianie Polska była ostatnia. Święty-Ersetic robiła wszystko, aby nadrobić straty i wyprzedzić reprezentantkę Jamajki. Ta sztuka jej się udała.
Zalewski otrzymał pałeczkę, będąc siódmym. Następnie Polak wyprzedził dwóch rywali, ale mocny początek zmiany odbił się w drugiej połowie kółka. Zalewski osłabł i Polska znów spadła na przedostatnią lokatę.
Polacy dobiegli na metę na ósmym miejscu z czasem 3:12.39. Biało-czerwoni przesunęli się na siódmą lokatę, ponieważ tuż po finale zdyskwalifikowano Francję.
Złoto zdobyła Holandia po wybitnym finiszu Femke Bol, która na ostatniej prostej zdeklasowała Amerykankę. Drugie miejsce zajęły zatem Stany Zjednoczone, trzecie Wielka Brytania.
Warto podkreślić, że Bol zaczynała swoją zmianę na czwartym miejscu. W kapitalnym stylu zapewniła jednak swojej drużynie mistrzostwo.