Holandia pokonała Austrię i jest już pewna awansu. Depay z golem i koszmarnym pudłem [WIDEO]

Reprezentacja Holandii odniosła kolejne zwycięstwo podczas EURO 2020. Piłkarze "Oranje" pokonali Austrię 2:0 (1:0).
Holendrzy bardzo dobrze weszli w swój drugi mecz podczas mistrzostw Europy. Już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Alaba popełnił błąd i sfaulował Dumfriesa w polu karnym.
Sędzia po analizie VAR wskazał na wapno. "Jedenastkę" na gola bez najmniejszych problemów zamienił Memphis Depay.
Później tempo gry znacznie spadło. Obie drużyny miały problemy z tworzeniem składnych akcji. Dopiero pod koniec pierwszej połowy zrobiło się gorąco.
W roli głównej znów wystąpił Depay. Tym razem Holender jednak zawalił na całej linii. W doskonałej sytuacji jakimś cudem uderzył nad poprzeczką zamiast do siatki.
Początek drugiej połowy nie był wielkim widowiskiem. Strzały na bramkę? Jak na lekarstwo. Efektowne zagrania? Brak. Przypadkowe zagrania i nieskuteczna gra? W nadmiarze.
Dopiero w 67. minucie Holendrzy wyprowadzili zabójczy atak. Do szybkiej kontry pobiegł Malen, który wyłożył piłkę Dumfriesowi, a ten z bliska dopełnił formalności.
Holandia ostatecznie wygrał z Austrią 2:0. Tym samym zapewniła sobie miejsce w 1/8 finału turnieju. Losy Austriaków rozstrzygną się w ostatniej kolejce.
Daniel Makarewicz17 Jun 2021 · 22:52