Hit fazy grupowej dla Francji! Skromne zwycięstwo mistrzów świata [WIDEO]

Christophe Saidi/SIPA/Pressfocus
Francja odniosła ważne zwycięstwo w hicie fazy grupowej. "Trójkolorowi" wygrali 1:0 z Niemcami.
TUTAJ przeczytasz relację z tego spotkania.
Francuzi mogli wyjść na prowadzenie w 17. minucie. Wtedy Kylian Mbappe w swoim stylu zszedł z lewego skrzydła do środka, oddał mocny strzał, z którym jednak poradził sobie Manuel Neuer.
W 20. minucie to Mats Hummels otworzył wynik spotkania. Środkowy obrońca strzelił samobója.
Jeszcze przed przerwą Ilkay Guendogan miał szansę na doprowadzenie do remisu, ale nieczysto trafił w piłkę. Po przerwie przed jeszcze lepszą sytuacją stanął Serge Gnabry. Skrzydłowy dostał idealną wrzutkę z lewego skrzydła, ale źle dostawił stopę i zanotował niecelny strzał. Chwilę później Raphael Varane musiał ratować się panicznym wybiciem na rzut rożny.
W pierwszym kwadransie po przerwie Niemcy napierali, próbując doprowadzić do remisu. W 66. minucie to Francuzi wyszli jednak z szybkim atakiem i do siatki trafił Kylian Mbappe. Gwiazdor oddał ładny strzał prawą nogą, ale trafienie nie zostało uznane, bowiem napastnik PSG nie utrzymał wcześniej linii spalonego.
W 78. minucie Mbappe po raz kolejny urwał się rywalom. 22-latek odskoczył Hummelsowi, wydawało się, że już składa się do oddania strzału, ale stoper Niemiec w ostatniej chwili uratował drużynę skutecznym wślizgiem.
W końcówce do siatki trafił Karim Benzema, ale to trafienie również nie zostało uznane z powodu spalonego. Ostatecznie podopieczni Didiera Deschampsa dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. W następnej kolejce fazy grupowej "Les Bleus" zagrają z Węgrami. Niemców czeka rywalizacja z Portugalią.
Adam Kłos15 Jun 2021 · 22:54