Górnik Łęczna w Ekstraklasie! Wielki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej [WIDEO]

Rafał Rusek/Pressfocus
Górnik Łęczna awansował do Ekstraklasy. W decydującym meczu ekipa z województwa lubelskiego pokonała ŁKS Łódź 1:0.
W półfinałach baraży drużyna z Łodzi wygrała z Arką Gdynia 1:0. Z kolei "Górnicy" po serii rzutów karnych pokonali GKS Tychy.
Wynik dzisiejszego spotkania otworzyli podopieczni Kamila Kieresia. W 12. minucie do siatki trafił Serhij Krykun
ŁKS starał się doprowadzić do remisu. Swoje szanse w pierwszej połowie mieli Ruis Pirulo i Ricardinho. Do przerwy utrzymało się jednak jednobramkowe prowadzenie Górnika.
W drugiej połowie łodzianie wciąż przeważali, oddawali więcej strzałów, ale nie potrafili skruszyć muru ustawionego przez rywali. Kolejne próby Ricardinho czy zmiennika - Piotra Janczukowicza kończyły się interwencjami Macieja Gostomskiego. Piłkarze ŁKS-u pudłowali w prostych sytuacjach.
W 81. minucie Pirulo huknął z całej siły, jednak trafił w poprzeczkę.
Finalnie "Zielono-Czarni" dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Ostatni raz Górnik Łęczna występował w Ekstraklasie w sezonie 2016/17. Tegoroczny awans jest ogromną niespodzianką. Zespół z Łęcznej na koniec sezonu zasadniczego I Ligi zajmował dopiero 6. miejsce w tabeli.
Znakomita postawa w barażach otworzyła drogę do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wcześniej promocję do Ekstraklasy wywalczyły Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica.
Adam Kłos20 Jun 2021 · 22:41