Gol w 119. minucie i szaleństwo w Pogoni Szczecin! "Portowcy" wyeliminowali Lecha i są w półfinale [WIDEO]

Screen z X
Pogoń Szczecin po dogrywce wyeliminowała Lecha Poznań i awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Bohaterem "Portowców" został Joao Gamboa, który trafił do siatki w 119. minucie.
Obie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły ten rok i w trzech ostatnich kolejkach solidnie punktowały w PKO Ekstraklasie. Lech wygrał dwa z trzech spotkań, Pogoń jeszcze nie straciła punktów.
Starcie w Poznaniu było wyrównane, lecz w pierwszej połowie to "Portowcy" okazali się stroną przeważającą. Doskonale układała się współpraca Alexa Gorgona z Kamilem Grosickim.
W 20. minucie mogło, a nawet powinno być 1:0. Reprezentant Polski znalazł się sam na sam z Filipem Bednarkiem, ale uderzył niecelnie. W samej końcówce pierwszej połowy niezłej okazji nie wykorzystał też Joao Gamboa.
Kamil Grosicki po zmarnowaniu stuprocentowej sytuacji w meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Pawel Jaskolka / pressfocus
O ile w pierwszej połowie spotkania Pogoń zasługiwała na prowadzenie, to po przerwie na murawie coraz bardziej dominował Lech. Valentin Cojocaru świetnie obronił uderzenie Radosława Murawskiego.
Golkiper Pogoni miał przed tym meczem problemy zdrowotne, ale w Poznaniu był pewnym punktem "Portowców". W znakomitym stylu zatrzymał także Velde oraz Hoticia.
"Kolejorz" napierał, lecz nie był w stanie sforsować defensywy rywali. W efekcie do wyłonienia drugiego półfinalisty Fortuna Pucharu Polski potrzebna była dogrywka.
W niej niecelnie z rzutu wolnego uderzał Barry Douglas, a pod bramką Lecha Bednarek z trudem poradził sobie z mocnym strzałem Koulourisa. W 117. minucie do siatki trafił co prawda Ba Loua, lecz wcześniej na wyraźnym spalonym był Velde.
Gdy wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku rzutów karnych, Pogoń niespodziewanie zadała decydujący cios. W 119. minucie do siatki trafił Joao Gamboa i to "Portowcy" awansowali do półfinału Fortuna Pucharu Polski.