Belgia lepsza od Finlandii. Gol samobójczy bramkarza i trafienie Lukaku [WIDEO]

Belgia pokonali Finlandię 2:0 (0:0). Podopieczni Roberto Martineza z 9 punktami na koncie wygrali rywalizację w grupie B.
Belgowie znakomicie rozpoczęli turniej. W dwóch pierwszych meczach zdobyli 6 punktów i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Dziś - w trzecim meczu grupowym - przyszło im się mierzyć z Finlandią.
Pierwsza połowa starcia nie przyniosła bramek. Finowie skupiali się na grze defensywnej i nie dawali rywalom rozwinąć skrzydeł.
W 15. minucie Hradecky znakomicie interweniował, gdy na bramkę uderzył Lukaku. Przewaga Belgów rosła, ale golkiper Finów do przerwy nie dał się pokonać. Tuż przed gwizdkiem pokazał swoje umiejętności przy strzale Doku. Chwilę później w polu karnym padł Eden Hazard, ale sędzia nie wskazał na wapno.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Belgia atakowała, zaś Finlandia głęboko się broniła. Gorąco zrobiło się w 63. minucie, gdy Hazard wpadł w pole karne, ale nie zdołał pokonać golkipera rywali. Po chwili do siatki trafił Lukaku, ale gol nie został uznany ze względu na minimalnego spalonego.
Ostatnie minuty należały jednak do Belgów. Najpierw piłka wpadła do siatki po pechowej interwencji Hradecky'ego. Ten gol został zapisany jako trafienie samobójcze bramkarza.
W 81. minucie wynik spotkania ustalił Lukaku. Belgowie ostatecznie pokonali Finlandię 2:0 i wygrali rywalizację w grupie B.
Daniel Makarewicz21 Jun 2021 · 22:51