Anglicy pokonali Czechów! Kolejny gol na Wembley Raheema Sterlinga [WIDEO]

Anglia odniosła drugie zwycięstwo na tegorocznych mistrzostwach Europy. "Synowie Albionu" pokonali Czechów 1:0.
TUTAJ przeczytasz multirelację ze spotkań grupy D.
Anglicy od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku. Już w 2. minucie Raheem Sterling urwał się obrońcom i stanął przed szansą na otworzenie wyniku spotkania. Skrzydłowy posłał piłkę nad bramkarzem Czechów, ale jego strzał wylądował na słupku.
Zawodnik Manchesteru City zrehabilitował się w 12. minucie. Sterling wykorzystał kapitalną centrę od Jacka Grealisha i głową trafił do siatki.
W 26. minucie Harry Kane powinien podwyższyć prowadzenie, ale jego uderzenie obronił Tomas Vaclik. Napastnik Tottenhamu wciąż nie zdołał strzelić gola na tegorocznym EURO.
W kolejnej fazie spotkania brakowało wielu klarownych sytuacji. W 68. minucie Anglicy domagali się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia uznał, że Harry Maguire nie był faulowany. Pierwszy celny strzał w drugiej połowie nastąpił dopiero w 83. minucie. Jego autorem był zmiennik, Tomas Pekhart.
Na pięć minut przed końcem spotkania Jordan Henderson trafił do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej zawodnika Liverpoolu. Nie pomogły protesty Anglików, którzy utrzymywali, że piłkę zagrywał jeden z rywali.
Ostatecznie podopieczni Garetha Southgate'a dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Anglicy zajęli pierwsze miejsce w grupie. To oznacza, że w 1/8 finału EURO zagrają z zespołem z drugiej lokaty z grupy F, gdzie rywalizują Niemcy, Portugalczycy, Francuzi i Węgrzy.
Adam Kłos22 Jun 2021 · 22:51