STS Poker online
W STS poker jest grą dostępną w ramach Betgames, czyli legalnych i symulowanych gier karcianych. Z tej oferty skorzystać mogą wszyscy zarejestrowani gracze, a operator przygotował kilka odmian pokera do obstawiania. Bukmacher przygotował stoły: Poker, Polski Poker, Poker 6+.
Konto w STS założymy klikając w przycisk umieszczony poniżej. Jeśli podczas rejestracji wpiszemy kod promocyjny o treści MECZYKI, to uzyskamy dostęp do najwyższego pakietu bonusów powitalnych.
Poker STS - dostępne stoły
Oferta na obstawianie pokera w STS dostępna jest na trzy różne stoły. Jak wyglądają zakłady typowania pokera? STS, zgodnie z wymogami ustawy hazardowej, nie pozwala samym graczom brać aktywnego udziału w grze, ale jedynie obstawiać rozstrzygnięcia symulacji, które przeprowadza krupier. Specyfikę poszczególnych odmian pokera w STS opisujemy poniżej.
STS Poker
Pierwszą i najpopularniejszą opcją na typowanie pokera w STS jest wybór podgry o nazwie, po prostu, "Poker". Zasady rozgrywki bazują na najpopularniejsze odmianie pokera, czyli Texas Hold'em.
Zazwyczaj gra w pokera, w wariancie Texas Hold'em, polega na sztuce oceniania siły własnego układu kart (dwóch kart rozdanych przez dealera na początku) i pięciu kart dostępnych na stole. W trakcie odsłaniania kolejnych kart gracz musi dokonać precyzyjnej oceny potencjalnego układu, a także tego co mogą mieć jego przeciwnicy. Poker STS nie wymaga jednak od gracza aż tak dogłębnej analizy, bowiem nie jesteśmy bezpośrednio zaangażowani w grę, a jedynie przewidujemy możliwe rozstrzygnięcia na stole.
STS Polski Poker
Drugim stołem dostępnym na obstawianie pokera w STS jest "Polski Poker". Reguły rozgrywki są takie sam, jak w przypadku opisanego wyżej stołu. Różnica występuje zatem wyłącznie w języku, którym posługuje się krupier.
W przypadku "Polskiego Pokera" wszystkie komunikaty będą przekazywane w języku polskim, natomiast obowiązującym językiem w podstawowej wersji rozgrywki jest angielski.
STS Poker 6+
Nieco inną odmianą jest w STS Poker 6+. Choć i w tym przypadku nie bierzemy bezpośredniego udziału w rozgrywce, to warto znać zasady gry, aby móc skutecznie typować poszczególne rozstrzygnięcia.
Talia biorąca udział w tej rozgrywce jest skrócona i liczby 36 kart. Wpływa to przede wszystkim na prawdopodobieństwo poszczególnych układów w rozgrywce. Sam schemat obstawiania w STS pokera w tej odsłonie jest jednak bardzo zbliżony do pozostałych odmian.
Poker STS - co typować?
Jakie zakłady możemy typować wybierając w STS poker z Betgames? W zależności od wybranej podgry dostępne rynki mogą się nieco różnić, ale w założeniu są do siebie bardzo zbliżone. W przypadku pokera STS dostępnego w ramach kategorii Betgames typujemy przede wszystkim wystąpienie danego układu kart, czyli takie kombinacje jak:
- Poker królewski
- Poker
- Kareta
- Full
- Kolor
- Strit
- Trójka
- Dwie pary
- Jedna para
- Wysoka karta
Dodatkowo gracz może typować, która strona w symulacji wygra dane rozdanie. Gracze mają do wyboru jednego z sześciu "uczestników" gry.
Kolejne rozdania trwają zazwyczaj kilka minut, a rozgrywka następnie odbywa się od nowego rozdania.
Poker STS - zasady rozgrywki
Czas przejść do tego jak w STS poker możemy typować. Na stronie bukmachera STS poker znajdziemy w zakładce "Betgames". Chcąc typować należy więc zalogować się do konta, a następnie wybrać interesujący nas stół na tej podstronie.
Oczywiście nie mamy tu do czynienia z typową dla poker-roomów możliwością gry z innymi graczami lub nawet jakąś wersją sztucznej inteligencji, a jedynie z zakładami na rezultat rozgrywek pokerowych. To co z pozoru brzmi nieco skomplikowanie staje się bardziej zrozumiałe, jeśli tylko zgłębimy zasady obstawiania pokera na stronie STS.
Zwyczajowa gra w pokera, w wariancie Texas Hold'em, polega na sztuce oceniania siły własnego układu kart (dwóch kart rozdanych przez dealera na początku) i pięciu kart dostępnych na stole. W trakcie odsłaniania kolejnych kart gracz musi dokonać precyzyjnej oceny potencjalnego układu, a także tego co mogą mieć jego przeciwnicy. Taktykę na kolejne licytacje dostosowuje się do tego jak kształtuje się sytuacja na stole. Kluczowa jest jednak nieznajomość kart przeciwnika, który oczywiście także nie znając układu naszych kart dokonuje takiej samej oceny.
Z kompletnie odwrotną sytuacją mamy do czynienia w przypadku zakładów na pokera w STS. Tutaj wszystko wiadomo od początku: na stole mamy sześciu wirtualnych pokerzystów, którym rozdawane są po dwie karty. Później gracz może dokonać oceny wszystkich rąk i postawić na jednego w wirtualnych zawodników. Kursy na stronie oczywiście również odzwierciedlają wartość danej ręki, np. układ Dama + Król poza kolorem będzie oceniany wyżej niż Ósemka i Dziewiątka w kolorze i dlatego kursy na taką rękę będą niższe.
Kolejnym etapem jest ujawnienie trzech kart wspólnych, czyli tzw. flop. Tak naprawdę po nim wszystko jest jasne, nie tyle jeśli chodzi o końcowe zwycięstwo jednego z wirtualnych pokerzystów, ale o prawdopodobieństwo wystąpienia określonych układów. Bywa tak, że w tym momencie niektóre układy są już pozbawione szans na zwycięstwo, a w grze pozostają dwaj-trzej zawodnicy. Ma to naturalnie odzwierciedlenie w kursach, które mocno spadają. Podobnie jak w przypadku zakładów sportowych mamy tu do czynienia z faworytami i underdogami, a dobrzy analitycy są w stanie policzyć prawdopodobieństwo wygranej określonego układu kart.
Poza opcją typowania określonego wirtualnego gracza do dyspozycji mamy również typowanie układu, który okaże się zwycięski. Najmniej prawdopodobne są oczywiście układy najmniej prawdopodobne, czyli poker i poker królewski, ale także - ze względu na specyfikę rozgrywki - wysoka karta. W prawdziwym pokerze często mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której dwaj gracze, którzy pozostali w rozgrywce nie mają nawet najniższego układu, czyli pary, a wygrywa ta osoba, która ma wyższa kartę. W tym wypadku niezwykle trudno o taki układ, w zasadzie jest on możliwy tylko w przypadku wystąpienia tej samej pary i wygranej za sprawą wyższej karty, a zatem ta opcja ma najwyższe kursy.
Pozostałe gry w Betgames STS:
Jak obstawiać poker w STS?
Obstawić zwycięstwo danego wirtualnego gracza online, czy też zwycięski układ, można już przed rozdaniem dwóch kart, bukmacher daje wtedy równe kursy na zwycięstwo wszystkich sześciu opcji, ale jest to granie kompletnie na ślepo, które niewiele różni się od losowania jednej z opcji. Po rozdaniu pary kart gracz ma 55 sekund na obstawienie jednej z opcji. W tym momencie jeszcze wszystkie z nich są możliwe, w kolejnych fazach rozgrywek bywa już z tym różnie, wszystko zależy bowiem od kart wspólnych, które mogą powiedzieć wiele o tym jakie są możliwe zwycięskie układy.
STS poker - przed rozdaniem kart
Sytuacja na stole przed rozdaniem kart sprowadza się oczekiwania na ich rozdanie. Gracze mogą w tym czasie sprawdzić m.in. jak wyglądały poprzednie rozstrzygnięcia. Przerwy między rozdaniami są dość krótkie, a nieco dłuższe mogą być przy okazji zmiany krupiera.
STS poker - rozdanie dwóch kart dla graczy
Już po rozdaniu dwóch kart każdemu z wirtualnych graczy w pokera kursy na wygraną ulegają znacznemu zróżnicowaniu. To oczywiste, że bukmacher dużo wyżej wycenia szansę pary dam niż kombinacji niskich kart, jak piątka i dwójka, nawet w kolorze, a dwie kolejne karty poza kolorem mają większe szanse na zwycięski układ niż para kompletnie niedopasowana. Na tym etapie rozgrywek online istnieje jednak jeszcze sporo możliwości, dlatego kursy na zwycięstwo danej ręki jeszcze tak bardzo od siebie nie odbiegają.
STS poker - trzy karty wspólne
Sytuacja ulega zmianie w po rozdaniu trzech pierwszych kart wspólnych, czyli tzw. flopa. Rzadko zdarza się, by na tym etapie rozgrywek online jakieś układy dwóch kart były już pozbawione szansy na zwycięstwo, bywa ono jednak mocno ograniczone. Kursy ulegają dalszemu zróżnicowaniu i można już w tym momencie bez problemu wskazać wirtualnych faworytów. Tak samo dzieje się w przypadku typowania zwycięskiego układu, z tym rozróżnieniem, że niektóre opcje w tym wypadku odpadają. Pomiędzy rozdaniem trzech kart a kolejną fazą rozgrywek bukmacher daje znów 52 sekundy by postawić zakład.
STS poker - czwarta karta wspólna
Po tym czasie w grze pojawia się czwarta karta (turn), po której zwykle w grze pozostaje kilka układów kart. Zazwyczaj mamy do czynienia z jednym faworytem i pozostałymi rękami, które mają szansę na zwycięski układ w przypadku dojścia na piątej karcie (river) odpowiedniej figury lub koloru. W przypadku typowania online zwycięskiej sekwencji kart mamy do czynienia z dwiema, a często nawet jedną możliwością. Wynika to z tego, że niektóre z nich są na tyle prawdopodobne, że bukmacher nie wystawia na nie kursów, a inne są niemożliwe do ułożenia. Przed pokazaniem piątej karty gracz ma jeszcze 44 sekundy by po raz ostatni postawić na układ lub zwycięskiego gracza.
STS poker - ostatnia karta i zakończenie rozdania
Pojedyncza rozgrywka online kończy się wraz z pokazaniem ostatniej karty. W tym momencie na ekranie podświetla się zwycięskiego gracza, a także układ, który wygrał. W przypadku chęci sprawdzenia któregoś z wcześniejszych rozdań można skorzystać z opcji “Wyniki”. Istnieje oczywiście możliwość remisu, gdy wirtualni gracze mają takie same układy i brak wyższej karty, ale w takim wypadku nagrody są wypłacane tym uczestnikom zakładów, którzy obstawili na zwycięstwo jakiegokolwiek gracza, który wygrał w dowolnej rundzie zakładów.
STS poker - podsumowanie
Podsumowując, typowanie pokera w STS jest możliwe dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Bukmacher przygotował symulowaną rozgrywkę na gry karciane w ramach pokera na zasadach Texas Hold'em, a także pokera Texas Hold'em z wykorzystaniem skróconej, 36 karcianej talii.
Obstawianie pokera w STS jest w pełni legalne, a z oferty zakładów skorzystają wszyscy zarejestrowani gracze. Symulowane gry karciane znajdziemy w zakładce "Betgames" na stronie bukmachera, gdzie rozgrywka odbywa się w czasie rzeczywistym przez 24h/7.